Doğum Günü Konsept Önerileri

 

İlk olmasının heyecanıyla "1 yaş doğum günü konsepti ve doğum günü partisi nasıl planlanır?" diye düşünüyorsunuz. Doğum günü kutlaması için doğum günü fikirlerine ihtiyaç duyuyorsunuz. Kızlar için "Acaba Pamuk Prenses veya Barbie Bebek konsepti mi hazırlasam?", erkek çocuklar içinse "Prens kostümü mü giydirsem?" soruları kafanızda dolaşıyor. Tabii ki ilk doğum günü ayrı bir heyecan veriyor. Emin olun, sadece 1. yaşında değil çocuğunuzun her yaşında bu heyecanı duyuyorsunuz. 2 yaş doğum günü pastası, 3 yaş doğum günü konsepti ile başlayarak 6 yaş doğum günü süsleri fikirlerine kadar düşündüğünüz ve kararsız kaldığınız tüm ayrıntılara göz atmaya ne dersiniz?

1 yaş doğum günü için ev yapımı pasta hazırlayın

Bebeğiniz zorlu bir yılı geride bırakıyor ve sağlıkla 2. yaşına doğru ilerliyor. Ne mutlu bir gelişme! Artık daha rahat uyuyor, tepkilerini kolayca verebiliyor, beslenme konusunda da sizi zorlamıyor, ek gıdalara geçti çoktan. Öyleyse doğum günü pastasından da tatmayı hak ediyor! Ona bol meyveli doğum günü pastası yapmaya ne dersiniz? "Yapmaya" diyoruz çünkü bebeğinizin ağır yağlarla, kremalarla yapılmış hazır pastaları yemesini istemeyiz. Pastayı güvendiğiniz bir yere içeriğini öğrenerek yaptırabilir veya kendi ellerinizle hazırlamayı tercih edebilirsiniz. Doğum günü konsepti için balonlardan faydalanabilirsiniz. Doğum günü masasını balonlarla süsleyebilirsiniz. Doğum günü elbisesi 1 yaş için sade ve onun rahat edebileceği şekilde olmalı, unutmayın!

2 yaş doğum günü konsepti için fikirler

Müziğe, dans etmeye meraklı bir çocuğunuz varsa doğum günü partisi bol müzikli, danslı olmalı. Doğum günü 2 yaş konsepti için sağlıklı atıştırmalıklardan oluşan doğum günü masası ve çocukların keyifle yiyebilecekleri güvenilir malzemelerden yapılmış bir pasta tercih edin. Müzik notası şeklindeki balonlarla masayı ve etrafı süsleyin.

3 yaş doğum günü organizasyonu

3 yaş doğum günü geldi, eğlencenin dozunu artırabilirsiniz. Çocuğunuz sosyalleştiği döneme adım atıyor. O hâlde çevrede ne kadar çocuk varsa davet edin. Çocuğunuza doğum günü tacı takmanın tam sırası. Dondurma konseptinde bir doğum günü partisi hazırlayabilirsiniz. Dondurma arabası şeklinde kocaman 3 yaş doğum günü pastası yaptırın. Dondurma biçiminde balonları ve doğum günü süslerini unutmayın!

4 yaş doğum günü süsleri için doğadan faydalanın

Çocuğunuz muhtemelen yuvaya gidiyor ve çok sayıda arkadaşı oldu. 4. yaş günü etkinliği için onları aileleriyle birlikte koru, park gibi yeşil bir alana davet edin ve muhteşem maceralarla dolu unutulmaz bir 4 yaş doğum günü konsepti yaratın. Doğum günü partisi için çiçeklerden ilham alın. Hem çocuklar hem aileleri çiçek konseptinde hazırlayacağınız doğum günü süslemesine, doğum günü balonlarına, doğum günü pastasına bayılacaklar. Doğum günü çocuğu 4. yaş gününde adeta çiçek gibi açacak! 

5 yaş doğum günü konsepti

5 yaş doğum günü için de açık hava partisi hazırlayabilirsiniz. Ağaçları süsleyebilir, doğum günü balon süslemesi için gülen surat temasını değerlendirebilirsiniz. Gülen suratlı uçan balonlar veya doğum günü balon zinciri 5 yaşındaki çocukların çok hoşuna gidecek ayrıntılar. Gülen surat temalı tabaklar ve kâğıt bardaklarla orijinal bir konsept yaratmanız mümkün. Piknik havasında geçecek partide çocukların çok seveceği katkısız burgerlere de yer verebilirsiniz. 

6 yaş doğum günü konsepti ödüllü yarışma olsun

6 yaş için doğum günü balon standı veya doğum günü ışıklandırma seçeneklerini değerlendirebilirsiniz ama yarışma konsepti de harika olacak. Rekabetin arttığı 6 yaş, eğlenceli yarışmalar için en uygun zaman. Kartlarla oynanan çocuk oyunları, sıcak bir mevsimse su oyunları veya topla oynanan oyunlar. Eğlencenin tavan yaptığı bu yarışmalarda hepsine birer küçük ödül vermeyi unutmayın. 

 

Mini Celebrities instagram hesabında yer alan doğum günü konsept önerileri için sayfamızı ziyaret etmeyin unutmayın :)  Mini Celebrites

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın