Kız Çocuklar Tütü Elbise Giydiklerinde Neden Mutlu Olurlar?

Kız çocuklarının en sevdiği, giydikleri zaman kendilerini adeta prenses gibi hissettikleri kıyafet hiç şüphesiz tütü elbise ve tütü etekler. Tütü bale elbisesi olarak bilinse de bu prenses elbiseleri çocuk stilinde çokça rağbet görüyor. Bu elbiseler bale yapmayan kız çocukların da gözdesi. Rengârenk, çeşit çeşit, farklı desenlere sahip bu prenses tütü elbiselerden giyip de sevinç çığlıkları atmayan, kendisine hayran hayran bakmayan kız çocuğu sanıyoruz ki yok. Günümüzde oldukça yaygınlaşan doğum günü konseptlerinde de kız çocuklar için genelde prenses kıyafeti seçiliyor çünkü en çok o prenses elbisesinin içinde mutlu oluyorlar. Peki, tütü elbiseleri farklı kılan, çocuklarda böyle coşkulu hislere sebep olmasını sağlayan nedir?

Neden kız ve erkek çocuklar genelde farklı alanlara eğilim gösteriyor?

Her insanın doğduğu andan itibaren ortaya çıkan özellikleri, ilgileri, eğilimleri var. Bununla birlikte kabul edilmesi gereken bir şey var ki o da kız çocukların ve erkek çocukların tercihlerinin birbirinden genellikle farklı olduğu. Tabii doğal yapının dışında bir diğer etken de aile yapısı içindeki cinsiyet rolleri. Hayatta ilk tanıdıkları ve en fazla vakit geçirdikleri kişiler ebeveynleri olduğu için çocuklar her zaman onları taklit etmeye meyilli. Genelde erkek çocuklar babalarını, kız çocuklar annelerini örnek alıyor. Baba futbola, otomobillere, dövüş sanatlarına ilgi duyuyorsa erkek çocuk da bu alanlara eğilim gösteriyor. Bildiğiniz üzere ülkemizde birçok ailede durum böyle. Annesi giyimine, bakımına kısaca görünümüne özen gösterip vakit ayıran biriyse kız çocuğu da onu örnek alarak öyle olmaya çalışıyor. Televizyon ve sosyal medya dünyası da elbette bu durumu perçinliyor. Örneğin; kız çocukların ekranda gördüğü prenses abiye modelleri, kabarık etekler ve elbiseler gösterişli ve renkli halleriyle onlarda bir hayranlık uyandırıyor. Ayrıca hemen hemen her yerde görebileceğiniz prenses doğum günü temalı partiler de çocuklar için oldukça etkileyici oluyor.

Tütü elbise ve etek modellerini kız çocuklar için özel yapan ne?

Tütü elbiseler giydikleri zaman çoğunlukla kız çocukların aklı başından gidiyor desek yeri. Çünkü kumaşlar kat kat olacak şekilde üst üste getirilerek dikilen kabarık tütü elbiseler, küçük bir kız çocuğu için prenses olmak demek. Ne kadar kabarıksa o kadar güzel. Bir de çizgi filmlerdeki prensesler, kraliçeler hep böyle giyiniyorlar. Gittikleri doğum günü partilerinde, doğum günü elbiseleri hep tütü elbiseler, eteklerden oluşuyor. Tütü elbise giydikleri zaman kendilerini o karakterlere benzetiyor ve daha özel hissediyorlar. Öyle ki tütü elbisenin içine girdikleri andan itibaren yürüyüşleri, tavırları, konuşma şekilleri bile değişiyor. Çünkü o artık şirin ve zarif bir prenses. Kız çocuk doğum günü kombini yaparken bu tavsiyemizi mutlaka değerlendirin. Siz de doğum günü kıyafeti olarak kızınıza kabarık, rengârenk bir tütü elbise seçip prensesinizin keyifle etrafta salınmasını izleyebilirsiniz. 

En sevilen Mini Celebrities tütü elbiselerini buradan inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın